Мер Івана-Франківська — про карантинні зони: Ми готові до діалогу, але коли ставлять перед фактом — це неприємно

Мер Івана-Франківська — про карантинні зони: Ми готові до діалогу, але коли ставлять перед фактом — це неприємно

Руслан Марцінків (Фото: Руслан Марцінків/Facebook)

Об этом сообщает DEDAL


Руслан Марцінків, мер Івано-Франківська, у коментарі Радіо НВ заявив, що місто не готове до того, щоб повертатися до жорсткого карантину через коронавірус, та прокоментував конфлікт мерів із Києвом.

Хронiки коронавірусу. Останні новини
Надсилаємо щоденно о 08:00

«Це наслідок того, що немає спілкування, що центральна влада не розглядає органи місцевого самоврядування як партнерів. Дуже дивно, коли ми дізнаємося інформацію про те, що ми відносимося до помаранчевої або червоної зони, з мережі інтернет або з телебачення. Це неправильно», — зазначив Марцінків.

За його словами, у Києві мали порадитися з містами щодо зачинення закладів.

Читайте також:

«Диктаторські методи ми повинні зупинити». Тернопіль та Луцьк зважилися на «карантинний» бунт: що відбувається та як на це реагують

«Ми сьогодні розглядаємо це як загальносвітову та загальноукраїнську проблему, і ми готові до конструктивного діалогу. Коли ставлять перед фактом — це нікому би не було приємно», — зауважив мер Івано-Франківська.

Він також додав, що місто витратило на боротьбу з коронавірусом близько 39,5 мільйонів гривень.

«Ми не вважаємо, що [жорсткі карантинні заходи] доцільні на даному етапі. І хочеться, щоб до цього не дійшло і взагалі щоб Україну не ділили на зони. Хочеться, щоби транспорт працював і місто не зупинялося, тому що це величезні втрати. Мені прикро говорити, але щодня я спостерігаю картину, як люди виїжджають за кордон, як люди їдуть до Польщи, Чехії будь-якими можливими способами, тому що вони не можуть заробити копійку у власній державі. Для мене це більша проблема», — наголосив Марцінків.

За його словами, в Івано-Франківську наразі 306 пацієнтів з коронавірусом перебувають у міських лікарнях, 65 — в обласній інфекційній лікарні, а 31 — в обласному легеневому диспансері. Близько 200 місць ще залишаються вільними.

Читайте також:
Солонтай — про конфлікт міст і центру: Жодна громада в Україні не має стільки влади, щоб «крутити дулі» Києву

Нагадаємо, з 1 серпня в Україні почали діяти нові правила адаптивного карантину. Регіони розділили на чотири зони за рівнем епідемічної небезпеки. До червоної зони віднесли Луцьк, Тернопіль, а також Кіцманський район Чернівецької області.

Тернопільська міська рада заявила про рішучу незгоду з віднесенням міста до «червоної зони» карантину вранці в понеділок, 3 серпня. Міський голова Сергій Надал назвав розподіл регіонів за карантинними зонами політично мотивованим. Він вважає, що до червоної зони віднесли «"непокірні» обласні центри".

Аналогічно до дій Тернополя виконувати вимоги Кабміну відмовилася міська влада Луцька. 31 липня, у день розподілу країни на «кольорові» карантинні зони, в Луцькій міськраді заявили, що не згодні з рішенням Кабміну і не зупинятимуть транспорт або зачинятимуть заклади.

Редактор: Діана Ковальова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/ivano-frankivsk-ne-gotoviy-do-zhorstkogo-karantinu-ruslan-marcinkiv-novini-ukrajini-50103970.html”