Menu

Судова мафія готує диверсію поки йде війна

Прямо зараз, коли почалася вирішальна для цієї війни битва за Схід, судова мафія намагається проштовхнути через парламент рішення, яким дозволить усім суддям-зрадникам повернутися на посади і відсудити шалену кількість грошей. І одночасно фактично скасує судову реформу, яку ми так довго і так складно запускали.

Ви знаєте, я думав, є все-таки межа цинізму і бажанню влади і грошей. Що війна багато чого змінює. Очевидно, не для всіх.

Пам’ятаєте, за кілька днів до війни звільнилися 10 членів Вищої ради правосуддя, злякавшись перевірки Етичною радою з міжнародниками? Через це ВРП втратила кворум і не може зараз, наприклад, звільняти суддів-зрадників.

Так от. Зараз у парламенті судді проштовхують низку абсолютно неконституційних рішень з відновлення ВРП. Одним із них, наприклад, повноваження ВРП хочуть передати Раді суддів. Нагадаю, це саме той орган, який на догоду судовим мафіозі два місяці не виконував пряму вимогу закону щодо делегування своїх членів до Етичної ради. І тим самим блокував судову рефому, а з нею - міжнародну допомогу Україні.

Очолює Раду суддів і одночасно цю ганебну кампанію в парламенті голова РСУ Богдан Моніч, якого на цю посаду привели Вовк і Портнов. На кого працюють останні - думаю, нагадувати не треба.

В тему: "Шеф, давай шо-то учудим": НАБУ оприлюднило записи розмов суддів Окружного суду (АУДІО)

Робиться це все в класичному гебельсівському стилі під соусом "ну і що, що неконституційно, нам суддів-зрадників треба звільняти". 

Але вийде все навпаки. Через порушення Конституції (за нею звільняти суддів може лише ВРП) навіть найбільш відверті судді-зрадники через наші суди або ЄСПЛ зможуть поновитися на посадах. А ми їм виплачуватмемо шалені компенсації з бюджету, який інакше б витрачався на відновлення країни і лікування ветеранів.

Ну і звісно, ці зміни до закону повністю руйнують реформу і повертають судову систему в часи Януковича. Бо фактично скасовують конкурсний добір членів ВРП і перевірку кадидатів Етичною радою з міжнродниками.

А це робиться взагалі прямо на догоду путіну. Цитую частину його звернення щодо ‘безчинств на Украінє’, яке безпосередньо передувало початку війни: “По требованию Запада киевские власти отдали представителям международных организаций преимущественное право отбора членов высших судебных органов – Совета правосудия (ВРП) и Квалифкомиссии судей (ВККС)”.

Зовсім непалєвно, правда?

Я вже не кажу про те наскільки руйнування реформи зашкодить нашій інтеграції до ЄС (в Опитувальнику ЄС, про який говорив Президент, питання верховенства права - #1).

Найцікавіше, що ми вже кілька днів як непублічно відправили представникам судової влади і до комітету з правої політики модель як це можна зробити оперативно, конституційно і в повній відповідності до судової реформи (заява в коментарях).

Але членам комітету (не всім, але великій його частині) це, вибачте, до одного місця. Судова мафія і путін їм, схоже, рідніші.

Все ще є час це виправити, але небагато. Я прошу всіх, хто долучений до цього процесу, звернути на це максимальну увагу і вибрати конституційне рішення, яке не руйнує реформи.

Читайте також: Суддя Павло Вовк про Володимира Зеленського: "Та он вообще никакой. Чистый, блядь, лох"  

P.S. Як і раніше, при виборі "писати щось чи не писати публічно" я керуюся не тим, критикує це чи не критикує владу, а тим, наближає це чи не наближає перемогу.

По який бік від перемоги путін і судова мафія ми всі добре знаємо.