Коли хворі на коронавірус перестають бути заразними: вчені зробили несподівану заяву

Вчені з Сінгапуру перевірили 73 пацієнтів з COVID-19 і з’ясували, що носій коронавірусу перестає бути заразним після 11 днів хвороби.

Об этом сообщает RuGate


Про це повідомляє DailyMail.


Виявилося, що людина стає заразною і здатною передати вірус далі вже за два дні до появи перших симптомів. Після вона залишається небезпечною ще 7-10 днів після їх появи.


Однак вчені прийшли до висновку, що після 11 дня жоден з пацієнтів не міг поширювати вірус.


"Активна реплікація вірусу швидко падає після першого тижня, а життєздатний вірус не був виявлений після другого тижня хвороби", — заявили автори дослідження.


Вчені вважають, що завдяки цьому медики зможуть підкоригувати процес виписки пацієнтів з COVID-19 так, щоб мінімізувати ризики для оточуючих.


Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені відзначили, що у молодих пацієнтів з COVID-19 "першим і останнім" симптомом коронавірусу може виявитися інсульт. Як говориться в дослідженні, це може бути пов’язано з порушенням згортання крові.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-05-27/kogda-bolnyie-koronavirusom-perestayut-byit-zaraznyimi-uchenyie-sdelali-neojidannoe-zayavlenie/198430”