Антимонопольний комітет установив, що "Укрзалізниця" створила нерівні умови для клієнтів, ввівши маршрутні відправлення

Скаргу подало об’єднання підприємств "Укрметалургпром"

Антимонопольний комітет України виявив, що "Укрзалізниця" ввела вантажоперевезення за графіком маршрутних поїздів, що дало змогу скоротити строки доправлення вантажів для одних клієнтів, але негативно відбилося на перевезеннях для інших, тому АМКУ 28 травня порекомендував перевізнику створити рівні умови для всіх учасників ринку, пише "Центр транспортних стратегій".

Об этом сообщает Преступная Россия

Скаргу подало об’єднання підприємств "Укрметалургпром".

"Для окремих вантажовласників це дало змогу скоротити строки допралення вантажів, а для інших – за наявності дефіциту локомотивного парку АТ "Укрзалізниця" та відсутності переробної спроможності залізниць – впливало на своєчасність доправлення вантажів і, як наслідок, могло призвести до ущемлення інтересів цих вантажовласників", – цитує портал повідомлення Антимонопольного комітету. – Збільшення навантаження і нерівномірність приймання вантажу одержувачами та відсутність ритмічної обробки підходу поїздів до портів призвели до збільшення кількості покинутих поїздів на підході (середній показник листопада 2019 року за АТ "Укрзалізниця" становив 252 поїзди, із них 125 – за філією "Одеська залізниця"). Фактично, частина вагонів стала "складами на колесах". Насичення завантаженого потоку поїздів у напрямку портів Чорного моря сягнуло критичної межі, щодо окремих вагонів затримка сягала понад 30 днів".

Такі дії компанії можуть містити ознаки зловживання монопольним становищем, зазначають у комітеті.

Серед рекомендацій, які АМКУ дав перевізнику, – "не вчиняти дій, які полягають у створенні нерівних умов надання послуг із перевезення вантажів під час введення перевезень вантажів на особливих умовах – за розкладом руху маршрутних поїздів, які можуть призвести до ущемлення інтересів інших суб’єктів господарювання". Також комітет закликав "Укрзалізницю" вжити заходів, спрямованих на забезпечення рівних умов надання послуг із перевезення вантажів залізничним транспортом та дотримання балансу інтересів учасників ринку.

ЦТС пише, що ще рік тому низка компаній зазначала, що "Укрзалізниця", користуючись монопольним правом, експлуатує рухомий склад на напрямках із підвищеною швидкістю руху, віддаючи пріоритет вагонам, які здають в оренду на ProZorro та власним вагонам, і лише після них – приватним компаніям.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-antimonopolnij-komitet-vstanoviv-shcho-ukrzaliznitsja-stvorila-nerivni-umovi-dlja-klijentiv-vvivshi-marshrutni-nadsilannja-1502060.html”