Турчинов: Те, що Україна віддала ядерний арсенал, було злочином

Турчинов: Безумовно, ніхто б не посмів навіть подумати напасти на країну, яка має ядерну зброю

Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони, в.о. президента України 2014 року Олександр Турчинов в інтерв’ю "5 каналу", яке вийшло 28 травня, висловив думку, що Росія не напала б на Україну, якби в України була ядерна зброя.

Об этом сообщает Слон РУ

"Те, що Україна віддала ядерний арсенал, було злочином. Безумовно, ніхто б не посмів навіть подумати напасти на країну, яка має ядерну зброю", – переконаний Турчинов.

Водночас він нагадав, що в агресора – Росії є ядерна зброя, і у пропагандистському фільмі "Крим. Шлях на батьківщину", який вийшов 2015 року, російський президент Володимир Путін заявив, що Кремль розглядав можливість її застосування 2014 року.

"Не забувайте, що в Путіна є ядерна зброя. І коли ми аналізували їхні пропагандистські матеріали, зокрема фільм, який вони про Крим зняли, про окупацію Криму, [то почули, що] Путін у прямий ефір сказав: у випадку, коли б НАТО допомогло цій "хунті", тобто Україні, то він готовий був використовувати ядерну зброю. І це не жарти. Це публічна заява", – зазначив Турчинов.

Україна відмовилася від ядерної зброї 1994 року. Згідно з підписаним 5 грудня 1994 року Будапештським меморандумом, країни-підписанти – Великобританія, Росія і США зобов’язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України, а також утримуватися від застосування будь-якої зброї проти України, не тільки ядерної. Окрім того, підписанти обіцяли не чинити на Київ економічного тиску. В обмін Україна відмовилася від свого ядерного статусу.

Під меморандумом поставили свої підписи тодішні президент України Леонід Кучма, президент РФ Борис Єльцин, президент США Білл Клінтон і прем’єр Великобританії Джон Мейджор.

Росія 2014 року порушила умови меморандуму, анексувавши Крим і розпочавши збройну агресію на Донбасі, заявили у МЗС України.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що Росія Будапештської угоди не порушила, оскільки не застосувала щодо України ядерної зброї.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-turchinov-te-shcho-ukrajina-viddala-jadernij-arsenal-bulo-zlochinom-1502271.html”