Тихановський: Крим має бути не тільки де-юре, але й де-факто українським

Тихановський: Раніше у мене були сумніви щодо достовірності висвітлення подій в Україні

Білоруський опозиціонер, блогер Сергій Тихановський відповів на запитання читачів Telegram-каналу "Страна для жизни", його відповіді опублікували на каналі 6 березня.

Об этом сообщает Политика ЮА

Одне із запитань стосувалося окупованого Росією Криму. У Тихановського запитали: "Чий Крим?"

"Те, що в Білорусі транслюють російські канали, – це величезне зло. Раніше, дивлячись, наприклад, "60 минут", у мене були сумніви щодо достовірності висвітлення подій в Україні. Зараз, коли я побачив, як вони висвітлюють події в Білорусі, як оббрехали нас усіх і підтримують диктатора, абсолютно очевидно, що вони оббрехали й українців. Звичайно, Крим має бути не тільки де-юре, але й де-факто українським", – зазначив опозиціонер.Сергій Тихановський – білоруський блогер, автор YouTube-каналу "Страна для жизни" (зараз у нього понад 300 тис. підписників). У травні 2020 року Тихановський оголосив про намір брати участь у президентських виборах у Білорусі, того самого місяця його заарештували (він перебуває під арештом досі, йому інкримінують організацію дій, що грубо порушують громадський порядок, і розпалювання расової, національної, релігійної або іншої соціальної ворожнечі).

ЦВК відмовила в реєстрації Тихановському кандидатом у президенти, після чого про намір балотуватися в президенти заявила його дружина Світлана. Тихановську зареєстрували кандидаткою, навколо її кандидатури об’єдналися штаби інших опозиційних кандидатів, яких не допустили до виборів.

Президентські вибори в Білорусі відбулися 9 серпня. За офіційними даними, перемогу на них здобув Олександр Лукашенко, котрий перебуває при владі з 1994 року і за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили впевнену перемогу Тихановської. Після виборів у Білорусі почалися масові акції протесту незгодних із їхніми результатами (на піку в мітингах брало участь по кілька сотень тисяч осіб, від початку 2021 року протестна активність упала).

За даними правозахисного центру "Весна", із серпня на акціях затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявила про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох. Станом на лютий у країні налічують 250 політичних в’язнів, повідомили у "Весні".

Відразу після виборів силовики погрозами змусили Тихановську покинути Білорусь, зараз вона із двома дітьми живе у столиці Литви Вільнюсі. За словами опозиціонерки, їй запропонували вибрати "між дітьми і в’язницею", і вона вибрала дітей.

Західні лідери висловили підтримку Тихановській і не визнали перемоги Лукашенка на виборах, проти нього і його оточення ЄС запровадив санкції.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку в країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, оприлюднять у 2021 році), а вже після цього провести нові вибори.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/tihanovskom-krim-povinen-buti-ne-tilki-de-jure-ale-i-de-fakto-ukrajinskim-1542963.html”